151. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Сонечко зайшло і надворі почало вже темніти (І. Нечуй-Левицький); б) Дорога йшла з гори та на гору, з гори та на гору над самою Россю (І. Нечуй-Левицький); в) Я в гору не пнуся, я дубам не пара... (І. Франко); г) Матері... Все життя дивляться вони нам услід, вирядивши в люди. Так і
стоять на початку всіх наших доріг, навіть коли їх не стає (О.
Сизоненко).
152. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Уночі йому снилася велика зграя жовтих воронів із жовтими горобцями впереміш (Г.Тютюнник); б) Надворі ясно, хоч голки збирай! (І. Нечуй-Левицький); в) ... але найбільше любить Баглай його уночі, в розшумілі вітряні ночі,
коли налетілий вітер рве листя з по-нічному грізних дерев (О. Гончар); г) Коні знялись з місця і нешвидко побрели по-глибокому снігу (М. Коцюбинський).
153. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Вночі навкруг червоно, немов від далеких пожеж (І. Цюпа); б) Повітря було наскрізь сухе, не випадала навіть роса на світанку (О. Гончар); в) З вечора або ж сама піду на вечорниці, або дівчата понаходять (Панас Мирний); г) Під ним коник вороненький на силу ступає (Т. Шевченко). 154. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Я не приверженець ні старого села, ні старих людей, ні старовини в цілому (О.Довженко); б) Неньчині обіруччя раз-у-раз занурювалися в діжу, од чого ослінчик аж двигтів (В.Скуратівський); в) Учитель... Просте, звичайне слово, яке щодня повторюємо і ми, і наші діти (В. Кучер); г) На чистому небі тільки де-не-де біліли кущиками хмари (М. Коцюбинський).
155. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Любо ти спатимеш, Поки не/знатимеш, що то печаль (Леся Українка); б) І мертві, і живі, і ненароджені нікого з вас довіку не/простять! (Л. Костенко); в) В чужій стороні і весна не/гарна (Нар. тв.); г) І мови матері своєї ніхто із них не/забува (В. Сосюра).
156. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Ісус Христос розп'ятий був не/раз (Л. Костенко); б) І, може, де кобза найдеться, Що гучно на струни озветься, На струни, на співи мої не/гучні (Леся Українка); в) Не/має Мудріших, ніж народ, учителів... (М. Рильський); г) Схаменіться, не/долюди, Діти юродиві! (Т. Шевченко).
157. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Не/журись, коли недоля в край чужий тебе закине! (Леся Українка); б) Приблизне слово — не/великий гріх (А. Перерва); в) Нещасна, не/правдива людина, що добровільно й легко зрікається рідної мови... (Б.Харчук); г) Не шукайте, не питайте того, що не/має (Т. Шевченко). 158. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Дух не/покори в жилах — Чую — в моїх буяє... (Дм. Білоус); б) Слово, мова—не/просто будматеріал, а твоє покликання... (Б. Харчук); в) Розкуються не/забаром заковані люде... (Т. Шевченко); г) Ще не/вмерла Україна, і слава, і воля... (П. Чубинський). 159. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Жодної хвильки не/відаючи відпочинку, материні руки знаходили роботу (Є. Гуцало); б) Не/страшно вітрів, ані кривди суворої (М. Чернявський); в) Мені здається, що тим і наш світ красний, що він не/однаковий... (Панас Мирний); г) Давно пора минула таких червоних не/обачних слів... (Леся Українка). 160. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Воно влуча, як куля, ця зброя золота, коли у нім не/нависть з любові вироста (В. Сосюра); б) Не/журись, коли недоля в край чужий тебе закине! (Леся Українка); в) Я ридаю, як згадаю діла не/забуті дідів наших (Т. Шевченко); г) А не/правду поруч себе за столом саджали (П. Куліш). 161. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Поезія — це завжди не/повторність, якийсь безсмертний дотик до душі (Л. Костенко); б) Літо й зиму живе на привіллі маса дикої птиці ніким не/стріляної, не/полоханої (О.Гончар); в) І не/покірно серце билось, відчувши: Грузія живе! (С. Тельнюк); г) Не/давно я поза Уралом блукав і Господа благав... (Т. Шевченко). 162. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Діалект, а ми його надишем Міццю духу і огнем любови І не/стертий слід його запишем Самостійно між культурні мови (І. Франко); б) Може, в руках не/відомих братів Станеш ти кращим мечем на катів (Леся Українка); в) Не бійтесь заглядати у словник: Це пишний яр, а не/сумне провалля... (М. Рильський); г) Таке не/вловиме, жадане зійшло у свідомості слово (П. Перебийніс). 163. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Так чому ми так часто не/хтуємо цим скарбом... (С. Носань); б) Тільки ж ніколи брехнею я не/бруднитиму вуст (В. Швець); в) Тікав нашіптувач не/добрий у хитру схованку свою... (С. Тельнюк); г) Свобода слова була не/від'ємним правом людини, як право людини на життя (Б. Харчук).
164. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) І краю праслову не/має... (П. Перебийніс); б) Не бий на сполох в не/відлитий дзвін (Л. Костенко); в) Не/нарікаю я на Бога, не/нарікаю ні на кого (Т. Шевченко); г) Слово, чому ти не/твердая криця, Що серед бою так ясно іскриться? (Леся Українка).
165. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Як любиш, наука тобі не/важка (Д. Білоус); б) Життя було до мене не/вблаганне (Л. Костенко); в) О слів жорстока і солодка влада! Не/опечись на їхньому вогні (Б. Олійник); г) Не/можна любити народів других, коли ти не/любиш Вкраїну... (В. Сосюра).
166. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) За не/сходжений Крим, за не/звіданий світ Вам, поете, подяка й привіт! (М. Рильський); б) Так, армія тоді не/переможна, коли любов зове її на бій! (Б. Олійник); в) Зоре моя вечірняя, Зійди над горою, Поговорим тихесенько В не/волі з тобою (Т.Шевченко); г) Те, що ви не/докували, я з синами докую (Б. Олійник). 167. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Не/гріє сонце на чужині (Т. Шевченко); б) Єдиний, хто не/втомлюється, — час (Л. Костенко); в) Сірі, ледве помітні в тумані плавні не/привітно шуміли (М. Коцюбинський); г) Було колись — минулося, не/вернеться знову (Т. Шевченко). 168. У котрому реченні частку не треба писати із наступним словом окремо? а) Тільки для вас визбирую Чисті, не/запорошені, Світлі слова, мов промені... (В. Бичко); б) Не/точна рима — це ще не провина... (А. Перерва); в) Не/заперечною істиною є те, що мова — це найважливіший і все-охоплюючий засіб спілкування... (Петро Панч); г) Мова рідна, не/зігнута сила, І мелодій ключі золоті (О. Ющенко).
169.У котрому рядку допущено помилку? а) не можна, ненавидіти, не підтверджені ніким факти, недошити, не його; б) неподалік, не знаю, нещадний, невже, ледве не; в) не узгоджене означення, не треба, недовгий, нехтувати, неквапно; г) негайно, неук, нечупара, не сім, не довподоби. 170. У котрому рядку допущено помилку? а) незмінний, неабихто, неначе, неблизько, незнаючи; б) невесело, недокінчивши, не від нього; не правда, а брехня; не прийшов; в) неволити, непрочитана книга, не мій, незалежно від, незручно; г) не бачив, неборак, недосяжність, трохи не, невиконання.
171. У котрому рядку допущено помилку? а) нечитаючи, не свій, не зовсім, немовля; не вільний, а залежний; б) непідробний доказ, незчутися, не наш, недолюблювати, нежить; в) невдаха, не співав, непідписана вчора заява, не дивлячись, недарма; г) непорядок, недобачаючи, не тисяча, не один; не новий, а давній.
172. У котрому рядку допущено помилку? а) незірвані яблука, нездара, не пам'ятав, нерівно, не сьогодні-завтра; б) недов'язаний шарф, несподіванка, невдогад, не треба, він не має совісті; в) незважаючи на погоду, недостача, невиконана робота, невтішний, неначе; г) незадовільно, неспростовані факти, вельми невдалий хід, невже, не хотіти.
173. У котрому рядку допущено помилку? а) не знати, не перший, нехтувати, нехіть; не шитий, а в'язаний; б) немовби, не дослідити, не сон, непові думки, недокрів'я; в) недруг, не в пору, нехай, недоїдок, невиконана вчасно робота; г) не здужати супротивника, невістка, непохитний, недоук, не свій.
174. У котрому рядку допущено помилку? а) не довідатись, нещастя, неабияк, нездоланний, негайно; б) непокоїтися, не вимушена поведінка, чи не, не свій, неначебто; в) нехай, не по-нашому, не можна, недоїдати; не легко, а важко; г) неблизько, нероба, немов, неможна, неквапно.
175. У котрому рядку допущено помилку? а) не обгрунтована відповідь, немовбито, не треба; не малий, а великий; нестямитися; б) немало, не сам, не вірив, неквапно, немовби; в) не залежно від, незаперечні факти, ненароком, нестерпно, нетіпаха; г) нещастя, не так, не пам'ятав, непрочитана книга, нерадісний.
176. У котрому рядку допущено помилку? а) не продумана тема, непорушне, недочувати, зорі не лічені, не хочу; б) неборак, неабиякий, не будь, не поспішати, небезпека; в) невчасний, не написаний на дошці, не мовчати, неначе, не сам; г) не той, не жити, не один, несказанно, незчутися.
177. У котрому рядку допущено помилку? а) не співати, непробудний, не потрібно, нерівне, не такий; б) недовгий, не знаючи, неабияк, незважаючи на, небагато; в) не сміти, неполадка, нерівно, винагорода не мала; не далеко, а близько; г) робота незавершена, нероба, ледве не, незгода, нещадний. 178. У котрому рядку допущено помилку? а) дорога не близька, не від того, невміння, не наш; не щастя, а горе; б) нездужати, неначебто, недовиконаний, не лікуючи, у нього немає хліба; в) неабияк, не оформлені вчора документи, хіба не, непослух, думки не нові; г) невдалий, не цілком, нехотя, незорана нива, не волити.
179. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Забудови неясно мріли в сизій далечі... (І. Нечуй-Левицький); б) Невідступне за мною мчить хмарка дрібненьких мушок (М. Коцюбинський); в) Як між павами ворона Поваги немає, Так не вчений в товаристві Голову схиляє (І.Франко); г) Ковил, ще по-весняному шовковистий, стояв нерухомо і білів удалині, як на півночі біліє по низовинах вечірній туман (З. Тулуб).
180. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Не дивно, що серед такого становища люди ниділи, спали (Панас Мирний); б) Ні, вони не намагалися правдами й не правдами осідлати Пегаса, щоб той закинув їх на високогірний Олімп... (В. Шевчук); в) Отрута є зле вивчена наука, Отрута є нестравлена їда (І. Франко); г) Місто заснуло; скелі стояли над водою, неначе тяжку думу думали; куняв ліс на горі, сумували зелені верби (І. Нечуй-Левицький).
1Завдання
містять основу, до якої зазвичай подається чотири пронумеровані
відповіді, серед яких правильною може бути одна, дві, три, усі чотири
або жодна.
Українська мова. Тести (5 - 11 класи): Посібник. -
2-ге вид., випр./За ред. І.М.Бабій, О.П.Штонь. - Тернопіль: Навчальна
книга - Богдан, 2010. - 352 с.