1. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Ще не вмерла Україна, і слава, і воля (П. Чубинський); б) Хочу бачити, знати, чути, і любити, й творити красу (Л. Первомайський); в) Тиша була переповнена всякими звуками (М. Коцюбинський); г) І чого тільки тепер нема на ярмарку? (М. Стельмах).
2. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Життя не кінчається смертю, якщо залишається сад (В. Терен); б) Співає осінь ніжно і журливо (Д. Павличко); в) Він не любив гурту (І. Нечуй-Левицький); г) Говорила моя бесідниця дрібно, швидко, дзвінким сопрано (Леся Українка).
3. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Старий батько сидить коло хати та вчить внука маленького чолом оддавати (Т.Шевченко); б) Розжеврене, червоне сонце низько спустилося (Леся Українка); в) Дарма, що Вовк, а добре розсудив (Л. Глібов); г) Все можуть зробити людські руки (Г. Тютюнник).
4. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, і зелені луги, й солов'їні гаї (А. Малишко); б) Якби ви знали, паничі, де люди плачуть, живучи, то ви б елегій не творили (Т.Шевченко); в) У нашому саду була розкішна флора — жоржини й кропива, любисток і ревень (Л.Костенко); г) Пахне нічними квітами земля (А. Малишко).
5. У якому рядку с речення з однорідними членами? а) Поезія — це стиснута пружина Думок поета (І. Низовий); б) В барвах осені сміється білая хатина (X. Алчевська); в) Яблука, сливи й виноград налилися соками (У. Самчук); г) Сміються гори, доли і вершини, і всі підкови, згублені в полях (Л. Костенко).
6. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) На землю сніг упав і просто, і барвисто (А. Таран); б) Христя вдивлялася в обличчя гостей (О. Довженко); в) Навчитися можна всьому: твердості, терпінню, мужності (І. Драч); г) Треба жити так, щоб кривди не було (Б. Лепкий).
7. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Гине безславно Самсон в самотині (Леся Українка); б) Шляхетність, інтелігентність, відданість обов'язкові — все це було; у Васильченка (О.Гончар); в) Усі вулиці Вербівки обсаджені вербами (І. Нечуй-Левицький); г) Паморозь лежала скрізь: на дахах і деревах, на стерні і гичці, навіть на дорозі (М.Закусило).
8. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) У жодній енциклопедії світу не знайти вам цієї Зачіплянки (О. Гончар); б) Вітер заносив руїни піском (П. Утевська); в) Усі діяння, думи і сподівання закріплюються в слові (І. Вихованець); г) Реве, стогне хуртовина, котить, верне полем (Т. Шевченко).
9. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Кожен великий поет співає мотиви свого краю (Є. Сверстюк); б) Остап ішов навпростець, минаючи вузькі, криві стежки (М. Коцюбинський); в) Пливуть над річкою тумани (В. Мордань); г) В хмарі, в мареві, в диму чорну бучу підійму (Г. Чупринка).
10. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Дуби прийшли із сивого століття (Є. Гуцало); б) Все більше нікому писать мені листи (І. Драч); в) І сниться хлопцям — придане горою, комори, скрині, лантухи, вози (Л. Костенко); г) Летять з гори санки і ґринджолята (Л. Костенко).
11. Визначте, чим ускладнене подане речення: Здавна в народі шанують подорожник, любисток, ромашку, чебрець, черемху, звіробій (З календаря). а) однорідними членами речення; б) вставними компонентами; в) відокремленими членами речення; г) звертаннями.
12. Визначте, чим ускладнене подане речення: Україно, ти моя молитва, ти моя розпука вікова (В. Симоненко). а) однорідними членами речення; б) вставними компонентами; в) відокремленими членами речення; г) звертаннями.
13. Визначте, чим ускладнене подане речення: А я не знаю нічого ніжного, окрім берези (Леся Українка). а) звертаннями; б) вставними компонентами; в) відокремленими членами речення; г) однорідними членами речення.
14. Визначте, чим ускладнене подане речення: У кожному ділі є свої майстри і своє, так би мовити, натхнення (О. Гончар). а) звертаннями; б) вставними компонентами; в) однорідними членами речення; г) відокремленими членами речення.
15. Визначте, чим ускладнене подане речення: Покинута людьми на довгі дні, дорога помирає в бур'яні (Д. Пав-личко). а) звертаннями; б) вставними компонентами; в) однорідними членами речення; г) відокремленими членами речення.
16. Визначте, чим ускладнене подане речення: Схід червоніє, розжеврюється, голі дерева стоять непорушне, в сережках роси (О. Гончар). а) однорідними членами речення; б) вставними компонентами; в) відокремленими членами речення; г) звертаннями.
17. Визначте, чим ускладнене подане речення: Ой ти, дівчино, з горіха зерня, чом твої очі — колюче терня? (І. Франко). а) однорідними членами речення; б) вставними компонентами; в) відокремленими членами речення; г) звертаннями. 18. У якому з поданих речень є порівняльний зворот? а) Наді мною журно шуміли ясени, наче в їхні зелені душі увійшла людська печаль (М.Стельмах); б) Довга густа чуприна, піднявшись перше вгору, спадала за вухо, як кінська грива (П.Куліш); в) Як горді лебеді, біліють пароплави на синій течії, що краю їй нема (В. Сосюра); г) Жду твоєї ласки хоч малої, як земля у спеку жде дощу (З журн.).
19. У якому рядку є речення з відокремленою прикладкою? а) Типовий гуцул, Федькович в літературній своїй діяльності відзначається всіма добрими й слабими прикметами гуцульської душі| (І. Франко); б) Я не знав, до якого міста виїхали мої рідні (Ю. Смолим); в) А хіба не святий ставав той день, коли ти сам проводив свою першу борозну? (М.Стельмах); г) Голубіє земля, оповита прозорим серпанком (В. Симоненко).
20. Яким членом речення є виділена форма? Оця десятина землі, густо засаджена кущами, дісталась йому ще від батька (М.Коцюбинський). а) частиною присудка; б) означенням; в) додатком; г) частиною обставини.
21. Яким членом речення є виділена форма? А лопухи, почувши холодок, настовбурчилися (Гр. Тютюнник). а) частиною присудка; б) означенням; в) додатком; г) частиною обставини.
22. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) Всі наддніпрянські околиці були мобілізовані на боротьбу з повіддю (Я. Баш); б) Він гриз кулаки, бив чолом до стіни, аби вогонь з очей випав (В. Стефаник); в) Сідай на мій віз, я тебе провезу до мого двора (Г. Квітка-Основ'яненко); г) Рубайте сю скалу! Нехай ні жар, ні холод не спинять вас! (І. Франко). 23. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) Мені казав розумний садівник: коли ти пересаджуєш ялинку, відзнач північний і південний бік (М. Рильський); б) Не удавай святої з себе, не обдурить мене нічим: ні синім поглядом, як небо, ні личком ангельським твоїм (В. Сосюра); в) Добре жить тому, чия душа і дума добро навчилися любить (Т. Шевченко); г) З дороги видно було, як вився у низині кривульками глибокий та каламутний Прут (М.Коцюбинський).
24. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) Чекають, чи не спіткнеться їхній кінь і чи не стане це для них лихим звіщенням (Вал. Шевчук); б) Ця несподівана зустріч зворушила всіх, особливо гостей (В. Минько); в) В оборі й кози є, і вже мені повір: не відкладається ніде смачніший сир (М. Рильський); г) Певне, хлопчина-вартовий догадався, хто вона (О. Гончар).
25. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) Все, що гарне у природі, розцвітає в ці деньки (М. Рильський); б) Рідну, добру, у крові умиту, я тебе нікому не віддам (А. Малишко); в) Він такий, що в неозорім полі уночі обійде хуртовину (А. Малишко); г) Хто вона, та порушниця зачіплянського спокою, баламутка юнацьких ночей (О. Гончар).
26. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) Він стояв на кормі з веслом, суворий і красивий, і дивився вперед поверх нас (О.Довженко); б) Повітря має такий запах, ніби пахне у високих горах (Ірина Вільде); в) Моє життя неначе пісня (Леся Українка); г) Слово, що йде від серця, завжди проникає в серце (Нізамі).
27. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) Під час навчання в школі Нателла живе там, у Левана, а до татка їздить тільки в гості (О. Гончар); б) Скеля, де було гніздо орлів, здавалася неприступною (Нар. творчість); в) Хлопці-брати порозходились з дому: старший, Пилип, у прийми пристав, а Федь замолоду в місті (А. Головко); г) Найлюбіший сюжет в колядках і щедрівках в Україні той, де описується хазяйство господаря (І. Нечуй-Левицький). 28. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) А більший меншого турає та ще й б'є, затим що сила є (Л. Глібов); б) Тире між різними членами речення ставиться в повному реченні зі стилістичною метою, тому на місці тире не можна відновити жодного члена речення (Підручник); в)Працю хлібороба я високо ціную, адже вона всіх нас годує (І. Цюпа); г) Сідайте, пане канцеляристе, за цей малий столик - тут вам буде догідно (Вал. Шевчук). 29. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) Небо сходилось з морем, там з'явилась чорна пляма (І. Нечуй-Левицький); б) Тоненький струмок диму поволі піднявся над сторожкою, понад віттям дерев (Гр. Тютюнник); в) Де воля родиться, там загиба зневіра (Д. Павличко); г) По той бік річки, навпроти сосни, заходило сонце (Гр. Тютюнник).
30. У якому рядку є просте ускладнене речення? а) Мамо, дайте їсти (В. Стефаник); б) Втомившись від роботи, заробітчани повільно йшли дорогою (М. Коцюбинський); в) Десь там угорі високо курликали журавлі (К. Мотрич); г) Він приїхав сюди, де починалося його дитинство (К. Мотрич).
1Завдання
містять основу, до якої зазвичай подається чотири пронумеровані
відповіді, серед яких правильною може бути одна, дві, три, усі чотири
або жодна.
Українська мова. Тести (5 - 11 класи): Посібник. -
2-ге вид., випр./За ред. І.М.Бабій, О.П.Штонь. - Тернопіль: Навчальна
книга - Богдан, 2010. - 352 с.