1. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Ще не вмерла Україна, і слава, і воля (П. Чубинський); б) Хочу бачити, знати, чути, і любити, й творити красу (Л. Первомайський); в) Тиша була переповнена всякими звуками (М. Коцюбинський); г) І чого тільки тепер нема на ярмарку? (М. Стельмах).
2. У якому рядку є речення з однорідними членами? а) Життя не кінчається смертю, якщо залишається сад (В. Терен); б) Співає осінь ніжно і журливо (Д. Павличко); в) Він не любив гурту (І. Нечуй-Левицький); г) Говорила моя бесідниця
... Читати далі »
206. У якому рядку є односкладне речення? а) Зоревіє сурми дальній спів (В. Сосюра); б) І вітер, вітер, вітер (Л. Костенко); в) Небо — мов чаша (В. Сосюра); г) Йду додому стежкою вузькою (В. Сосюра). 207. У якому рядку є односкладне речення? а) І коси золоті зоря вплітала в віти (В. Сосюра); б) Синіло все кругом (В. Сосюра); в) Стало легко й спокійно, як по відкинутім тягарі (Н. Королева); г) Одних приставили до стінки, а інших вбили крадькома (Л. Костенко).
181. У котрому з поданих речень є прямий додаток? а) У світ широкий іди, не знаючи про спокій (М. Рильський); б) Буде шарпати буря вітрила, пожене геть по темному морю (Леся Українка); в) Вітерець з берега непокоїв море (О. Донченко); г) Чорні ниви тремтіли молочним маревом (І. Цюпа).
182. У якому реченні с означення? а) Маю я святе синівське право з матір'ю побуть на самоті (В. Симоненко); б) Ми думаєм про вас (В. Симоненко); в) По-осінньому сонце світило (В. Сосюра); г) І в мене був свій
... Читати далі »
151. У котрому з поданих речень є обставина місця?
а) Я й справді ж бо, на крилах мрії ніжної гойдавшись, злітав аж ген туди, звідкіль мені земля була — як на долоні (П. Тичина); б) Наш полк стоїть у полковому місті (Л. Костенко); в) Холодно й лячно людині, коли вона самотня (М. Стельмах); г) Козак не без щастя, дівка не без долі (Народна творчість).
121. У котрому з поданих речень є складений дієслівний присудок? а) Хотів палати запалити або себе занапастити (Т. Шевченко); б) Дороги України розкинулись у своїй звабності на всі чотири сторони (І. Цюпа); в) Пізніше Тетяну почали відвідувати мрії (А. Дімаров); г) На вишеньку біля порога прилетіла зграйка горобців (О. Донченко).
122. У котрому з поданих речень є складений дієслівний присудок? а) Храпков повинен був оволодіти собою і до найменших дрібниць розповісти усе, що не забувалося йому з тих пам'ятних одвідин (О. Гончар); ... Читати далі »