31. У котрому рядку всі слова не мають закінчення? а) ніскільки, гнів, сповна, Батумі, бігти; б) увійшовши, знову, амплуа, повсюди, прес-аташе; в) лосьйон, титр, Улан-Уде, вщент, бра; г) смачно, пригинаючись, наліво, трюмо, тореро.
32. У котрому рядку всі слова не мають закінчення? а) кінопрокат, Чилі, раптом, помітивши, сказати; б) ніяк, стежачи, утричі, какаду, реле; в) Делі, занадто, по-вовчи, проливши, метро; г) реквізит, швидко, ножиці, особливо, вгору.
33. У котрому рядку всі слова не мають закінчення? а) Чикаго, піднявши, двічі, фойє, півтора; б) сани, постать, грюкнувши, джаз, докупи; в) Чернівці, синь, спікши, додому, майстерно; г) виконуючи, віддавна, журі, ніжно, Колорадо. 34. У
... Читати далі »
1. Як називається розділ мовознавчої науки, який вивчає способи творення слів? а) лексикологією; б) словотвором; в) способом словотворення; г) стилістикою.
2. Як називаються слова зі спільним коренем, але з різним лексичним значенням, хоча ці слова об'єднані семантичною тотожністю? а) синонімами; б) спільнокореневими; в) складноскороченими; г) похідними.
3. Як називається частина слова без закінчення? а) коренем; б) основою; в) твірною основою; г) суфіксом.
4. Як називається змінна значуща частина слова, яка виражає його граматичне значення (рід, число, відмінок, час та ін. ) і служить для зв'язку слів у словосполученні та реченні?
... Читати далі »
261. Дві букви н пишеться у прикметниках: а) із наголошеними суфіксами -енн (-єнн), -анн (-янн) на позначення вищої міри вияву ознаки; б) при збігу кінцевого звука н кореня і суфіксів -н, -ник; в) із суфіксом -н- після приголосних; г) у деяких старослов'янізмах із наголошеними суфіксами -енн (-єнн), -анн (-янн).
262. Через дефіс пишуться прикметники: а) утворені з двох чи більше основ, що називають поняття, не підпорядковані одне одному, між якими можна поставити сполучник і; б) що позначають якість із додатковим відтінком, відтінки кольорів; в) утворені в
... Читати далі »
241. Як перевірити правильність написання слів молотьба, легко, просьба? а) за аналогією до написання подібних іменників; б) наголосом; в) правопис треба запам'ятати; г) дібрати спільнокореневе слово, поставивши сумнівний приголосний перед голосним.
242. Як перевірити правильність написання ненаголошених голосних [е], [и] у словах весло, хвилина, перо? а) змінити слово, поставивши сумнівний голосний під наголосом; б) за словником; в) перекласти російською мовою; г) написання слід запам'ятати.
243. Зміни приголосних на письмі перед суфіксом -ськ(ий), -ств(о) відбуваються, якщо твірна основа закінчується: а) на голо
... Читати далі »
211. У котрому рядку усі слова записано правильно? а) Петров, Різдво Христове, вимпел, Східнокорейська затока, Торрі-челлі; б) марокканський, Тихорєцьк, Українське товариство охорони пам'яток, окаянний, пап'є-маше; в) по черзі, Шевченкове слово, тюркський, дилогія, Андрєєв; г) з кінця в кінець, Пєшков, День Учителя, сімдесятип'ятимільйонний, поки що.
212. У котрому рядку усі слова записано правильно? а) Сьомкін, шевченківський стиль, Михайло-Коцюбинське, стереозвук, чимскоріш; б) у поміч, Народний рух України, гільйотина, Кассандра, мерзенний; в) Нікітін, в результаті, Цицерон, двадцятип'ятитисячний,
... Читати далі »
181. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Спав, на жаль, і я. Спав важким непробудним сном (Панас Мирний); б) Скупий — не пан своїх засіків повних, А сторож, і приставник, і невольник (І. Франко); в) ... він прийшов після того додому й таки відчув не зборимий потяг до паперу (В.Шевчук); г) Хто власного ума не має, То з книг не вийде ум йому... (І. Франко).
182. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Все робитиму для тебе, Всякий труд прийму на себе, Не доїм і не досплю... (І. Франко); б) Нездужає Катерина, ледве, ледве дише (Т. Шевченко); в) Ніхто немає більшої любові, Як той,
... Читати далі »
151. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Сонечко зайшло і надворі почало вже темніти (І. Нечуй-Левицький); б) Дорога йшла з гори та на гору, з гори та на гору над самою Россю (І. Нечуй-Левицький); в) Я в гору не пнуся, я дубам не пара... (І. Франко); г) Матері... Все життя дивляться вони нам услід, вирядивши в люди. Так і
стоять на початку всіх наших доріг, навіть коли їх не стає (О.
Сизоненко).
152. У котрому реченні допущено орфографічну помилку? а) Уночі йому снилася велика зграя жовтих воронів із жовтими горобцями впереміш (Г.Тютюнник); б) Надворі ясно, хоч голки збирай! (І. Нечуй-Левицький)
... Читати далі »
121. У котрому рядку виділені слова треба писати разом? а) Кайдани, шаленіючи, бряжчали, що/б заглушити пісню Кобзаря (Л. Костенко); б) На те й лихо, що/б з тим лихом боротись (Т. Шевченко); в) Вечірнє сонце, дякую за всіх, котрі нічим не осквернили душу. За/те, що завтра жде своїх натхнень (Л. Костенко); г) На гору доступитися нелегко, за/те з гори зручніше боронитись (Леся Українка). 122. У котрому рядку виділені слова треба писати разом? а) Спасибі вам не за/те, що грали, а за/те, що перестали (Нар. тв.); б) Так за/те ж, що ви їли плоди запретного де
... Читати далі »
61. У котрому рядку в усіх словах відбулися зміни приголосних при словотворенні? а) чеський, Львівщина, ткацький, журналістський, велетенський; б) латиський, Німеччина, убозтво, Батьківщина, ткацтво; в) верещати, ризький, бряжчати, турецький, козацтво; г) комендантський, юнацький, дивацтво, Сумщина, сиваський.
62. У котрому рядку в усіх словах відбулися зміни приголосних при словотворенні? а) перекладацький, юнацтво, вищий, козаччина, заволзький; б) убозтво, паризький, підвищення, черкаський, гайдамаччина; в) мистецтво, поліський, бряжчати, журналістський, львівський; г) Хмельниччина, партизанський
... Читати далі »